Káča1Divadelní spolek Křesadlo dojíždí každý měsíc za hospitalizovanými dětmi do Nemocnice Třinec. V listopadu potěšil malé pacienty pohádkou „Jak si Káča poradila s čertem“.

Péče o dětského pacienta je jedním ze stěžejních programů Nemocnice Třinec. Dětem a jejich rodičům chce personál dětského oddělení nabídnout maximální komfort a divadelní představení jsou rovněž jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout.

Děti shlédly a zapojily se do příběhu, ve kterém Lucifer poslal neposlušného čerta ke Káči na převýchovu. Káča učila troubelatého čerta poslušnosti, pracovitosti, a když čert odmlouval, proměnila ho kouzelným prstenem na malého šišlavého čertíka.  A tak čert pochopil, že používat slovíčka „prosím a děkuji“ je slušností, dělal dobré skutky a snažil se potěšit ostatní.

„Vítáme každou možnost, jak dětem pobyt v nemocnici zpříjemnit. Vystoupení herců, kteří dítě přirozeným způsobem vtáhnou do děje pohádky, je skvělou příležitostí pro navázání kontaktu s dítětem. V konečném důsledku to ocení i ošetřující personál. Klidné dítě lépe spolupracuje při vyšetření nebo lékařském zákroku. A příjemným zjištěním je i fakt, že pohádková vystoupení se líbí nejen dětem, ale také jejich rodičům. Budeme moc rádi, když spolupráce s divadélkem bude pokračovat i do budoucna, “ vysvětlila herní terapeutka dětského oddělení Andrea Ciencialová.

Káča2 Káča3 Káča4
 Káča5  Káča6  Káča7