LOGO REACT EU MMR small v2

Levé menu

Vjezd do nemocnice a parkování
Pacienti a návštěvníci mohou ke vjezdu do nemocnice použít hlavní vjezd u vrátnice, který je opatřen automatickým parkovacím systémem. Parkování v areálu nemocnice je možné pouze na místech k tomu určených.
Parkování v areálu nemocnice je zpoplatněno, a to následovně:
0 minut - 30 minut zdarma, za každou další započatou hodinu 30 Kč.
Pacienti a návštěvníci mají možnost bezplatného parkování na veřejných parkovištích mimo areál nemocnice (parkoviště nad schody a záchytné parkoviště u autobusové zastávky).
Poplatek za parkování se hradí prostřednictvím parkovacích pokladen.
Umístění parkovacích pokladen: v prostorách příjmového oddělení, v prostorách rehabilitační ambulance, u pavilonu psychiatrie.
Držitelé průkazu ZTP nebo parkovacího průkazu ZTP mají vjezd a parkování zdarma.
Při vjezdu i výjezdu se prokáží průkazkou ZTP nebo parkovacím průkazem na kameru umístěnou na parkovacím stojanu a bude jim umožněn průjezd bránou.


Regulační poplatky
Na základě zákonné normy vybíráme poplatky související s ošetřením za pohotovostní službu poskytnutou zdravotnickým zařízením. Kupón zakoupený prostřednictvím automatu má platnost 12 měsíců od data vytištění.
Umístění automatů
v prostorách příjmového oddělení (urgentního příjmu) u přijímací kanceláře, na chirurgické ambulanci a před dětskou ambulancí.


Občerstvení
Pacientům a návštěvám je k dispozici bufet přímo v hlavní budově nemocnice, vedle příjmové kanceláře:
v suterénu -1.
Otevírací hodiny:
pondělí – pátek       6:30 - 17:00 hodin
sobota a neděle     14:00 - 17:00 hodin

Automaty na občerstvení
Kávový a svačinový je umístěny ve vestibulu monobloku nemocnice, kávový ve vedlejší budově u rehabilitační ambulance a v prostorách příjmového odd. (urgentního příjmu).

Připojení k internetu
Ve vyznačených prostorech nemocnice je dostupné bezdrátové připojení k síti internet. Pro připojení k internetu musí mít pacient vlastní zařízení (notebook /tablet/ mobil.) O kód k WIFI_FREE požádejte ošetřující personál na oddělení.

Návštěvní hodiny
Doporučená návštěvní doba je denně od 14:00 do 16:30 hodin.
Děti do 3 let mají na oddělení zákaz návštěv.
Mimo tuto dobu je možno navštívit pacienta jen se souhlasem ošetřujícího lékaře. Na JIP (jednotka intenzivní péče) a ARO (anesteziologicko-resuscitační oddělení) jsou návštěvy povoleny pouze s vědomím ošetřujícího lékaře a je vhodné, aby u jednoho pacienta byly max. dvě osoby. Doba, kterou návštěva u pacienta stráví, musí být přiměřená jeho zdravotnímu stavu a nesmí pacienta příliš zatížit.

Dodržujte, prosím, doporučenou návštěvní dobu a nerušte ostatní pacienty hlučným chováním v rámci přijímání návštěv v nemocnici. Upozorňujeme, že na operační oddělení (chirurgie, ortopedie, gynekologie, plastická chirurgie, ORL, ARO, JIP a porodnice) je z hygienických důvodů zakázáno nosit květiny.

Duchovní služby
Pokud projevíte zájem o duchovní službu, ošetřovatelský pracovník Vám na požádání předloží vizitku, na které má kontakty. Pokud máte svého duchovního, je mu za Vámi umožněn vstup na oddělení.

V Místnosti pro bohoslužbu (naproti vrátnici) se můžete vždy ve čtvrtek v čase od 14:45 -15:15 hod. účastnit evangelické bohoslužby.

Kaplanská služba v Nemocnici Třinec
Nemocniční kaplanka poskytuje duchovní doprovázení, duchovní podporu a poradenství pacientům, jejich příbuzným i personálu nemocnice. Můžete jí vyhledat ve chvílích, kdy je Vám těžko a potřebujete si promluvit nebo uspořádat své myšlenky, vyplakat se, či se pomodlit. Duchovní ThDr. Miriam Szőkeová, PhD. je certifikovanou nemocniční kaplankou, která působí v naší nemocnici od června 2013, vystudovala klinické pastorační vzdělávání v Kanadě, několik let pracovala v onkologické nemocnici, přednáší o duchovních potřebách nemocných. O kaplanskou službu je možné požádat přes zdravotnický personál na oddělení.

Pro všechny pacienty, bez rozdílu vyznání a bez vyznání, rodinné příslušníky i personál: nemocniční kaplanku ThDr. Miriam Szőkeovou, PhD. v průběhu mateřské a rodičovské dovolené zastupuje nemocniční kaplanka Yvona Guznarová, tel.  799 115 061, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..