Logo IROP a Ministerstvo pro místní rozvoj
 

Primář
MUDr. Roman Jochymek

 

JOP v laboratorních metodách
Mgr. Zuzana Benešová

 

JOP v laboratorních metodách
Mgr. Kateřina Króliczková

 

JOP v laboratorních metodách
Mgr. Česlav Mencner

 

JOP v laboratorních metodách
Mgr. Šárka Byrtusová

 

Vedoucí laborant
Mgr. Jana Bojková

tel: 603

okbUmístění oddělení
2. suterén hlavního monobloku Nemocnice Třinec

 

Telefonní kontakty pracoviště

 

Centrální příjem 558 309 607
Odběrová místnost 558 309 613
Laboratoř biochemická 558 309 604
Laboratoř hematologická 558 309 612
Primář 558 309 601
Vrchní laborantka 558 309 603
Analytik biochemie 558 309 609
Analytik hematologie 558 309 602

 

 

Klinické laboratořeZákladní charakteristika pracoviště

Klinické laboratoře jsou součástí komplementu Nemocnice Třinec, p.o. V klinických laboratořích se provádějí rutinní i některé specializované biochemické, imunologické, hematologické a koagulační vyšetření pro pacienty lůžkové i ambulantní části nemocnice, pro odběry lékařů spádové oblasti je zajištěna svozová služba, za úplatu pak provádíme vyšetření pro veterináře a ostatní samoplátce.

V prostorách laboratoře je zahrnuta odběrová místnost pro odběry ambulantních pacientů a pro provádění některých funkčních testů (OGTT) a od roku 2011 i hematologická ambulance. U vstupu je zřízený centrální příjem vzorků, laboratoř pracuje v třísměnném provozu v biochemické i hematologické části.

Laboratoř je držitelem akreditace NASKL II pro odbornost 801 (klinická biochemie) i 818 (laboratorní hematologie), poslední dozorový audit v červnu 2017. Spolehlivost výsledků měření je mimoto pravidelně ověřována interní i externí kontrolou kvality.

 

Spektrum péče

Klinické laboratoře poskytují standardní spektrum vyšetření na úrovni okresní nemocnice, denně se zpracuje cca 500 vzorků pacientů.

Oddělení je vybaveno moderními analytickými přístroji - biochemická část analytickou linkou Cobas 6000 firmy Roche, pro hematologickou a koagulační část pak analyzátory Advia a Sysmex, na ARO oddělení je v provozu POCT analyzátor Radiometer pro rychlé vyšetření krevních plynů a základních parametrů přímo u lůžka nemocného. Poskytujeme konzultační služby v oblasti klinické biochemie a hematologie.

 

Klinické laboratořeRady pro pacienty před odběrem krve

  • Odpoledne a večer před odběrem vynechejte tučná jídla. Pokud lze vynechat léky, pak je se svolením lékaře vynechejte 3 dny před odběrem.
  • Pokud Vás lékař nepoučí jinak, provádí se odběry zásadně na lačno.
  • Ráno před odběrem vypijte zhruba 1/4 l hořkého čaje (nesladké vody).
  • Pokud jste alergický na desinfekční prostředky (např. Ajatin) nebo na určitý typ náplasti, oznamte tuto skutečnost odebírajícímu personálu.
  • Pokud Vám při odběru krve bývá nevolno, oznamte toto také odebírajícímu personálu, aby mohl zabránit komplikacím při mdlobě (poranění při pádu). V tomto případě lze provést odběr vleže.
  • Po odběru se můžete najíst a zejména u diabetiků je vhodné, aby měli jídlo s sebou a mohli tak dodržet navyklý denní režim
Ceník služeb Ceny pro samoplátce dle aktuálního bodového ohodnocení zdravotní pojišťovny.
 
 Klinické laboratořeKlinické laboratořeKlinické laboratoře