LOGO REACT EU MMR small v2

Centrální operační sály

 

Vrchní sestra
Bc. Wanda Kluzová

tel: 558 309 674

 

Staniční sestra
Centrální operační sály
Lenka Kantorová

 

Staniční sestra
Centrální operační sály
Pavla Kawuloková

 

Staniční sestra
Centrální operační sály
Maryla Filipová

     
     
sál3
Krátkou reportáž o oddělení můžete zhlédnout ZDE.
 
Centrální operační sály tvoří sedm plně vybavených klimatizovaných operačních sálů
Jejich zázemí využívají operační obory – chirurgie - traumatolgie, gynekologie, ortopedie, plastická chirurgie a ORL. Operační sály jsou často využívány i mimo „běžnou“ pracovní dobu, kdy lékaři provádějí život zachraňující neodkladné výkony (císařské řezy, úrazy, náhlé příhody břišní apod.). 
 

Čtyři operační sály jsou nově zrekonstruované vybavené laminární klimatizací  a nejmodernější přístrojovou technikou, na těchto sálech provádíme i výkony, které vyžadují maximální důraz na sterilitu jako jsou například totální náhrady velkých kloubů. Na sálech máme okamžitý přístup k laboratorním výsledkům pacienta stejně tak k  jeho rentgenovým snímkům a dalším zobrazovacím metodám.

 

Pravidelně sledujeme dodržování hygienicko-epidemiologického režimu. V rámci velmi přísných evropských norem nahradilo bavlněné operační prádlo jednorázové, které zabezpečuje ochranu proti protečení a zároveň poskytuje pacientovi během operace velmi vysoký komfort. Na velmi vysoké úrovni je přístrojové vybavení, které je srovnatelné s nemocnicemi fakultního typu. 

 

Endoskopické operace provádíme naprosto rutinně. Běžně provádíme velké laparoskopické operace v dutině břišní za použití harmonického skalpelu a endoskopických staplerů, rozsáhlé gynekologické operace, dále lékaři ortopedického oddělení artroskopicky operují kolenní a ramenní klouby. Standardně se endoskopickou metodou odstraňují nosní mandle u dětí, při které lze použít nejmodernější metoda plazmové koblace.


Ročně je na našich sálech provedeno přibližně 6 300 výkonů a počet se každoročně zvyšuje.

Zhruba 1300 operačních výkonů je provedeno mimo běžnou pracovní dobu.

 

 

sál1   Sály 5   sál2
sál4