MSKsestra1Koncem října proběhlo na slavnostním galavečeru v aule VŠB-TU Ostrava vyhodnocení ankety Moravskoslezská sestra 2019.

„Moravskoslezský kraj pořádá tuto prestižní anketu už pátý rok. Abychom upozornili na mnohdy opomíjenou práci zdravotních sester a zvýšili prestiž ošetřovatelského povolání. Často totiž zapomínáme na to, že kromě práce lékařů je pro uzdravení velmi důležitá profesionalita a empatie zdravotních sestřiček. Jejich úsměv, pohlazení a vlídný přístup dokážou zázraky. A za to jim chceme poděkovat,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a prezidentkou České asociace sester Martinou Šochmanovou převzal nad 5. ročníkem ankety záštitu.

„Mnoho z nás si uvědomí, jak těžkou a nedoceněnou práci mají zdravotní sestry, teprve ve chvíli, kdy je opravdu potřebuje. Odborná porota měla velmi obtížnou práci vybrat z desítek výjimečných životních příběhů pouhých pět a ocenit je. Svědčí to o tom, že máme opravdu kvalitní zdravotnický personál, který se ze všech sil snaží usnadnit pacientům průběh nemoci a léčení. Všichni, kdo pracují ve zdravotnictví, si zaslouží obdiv a úctu. Proto děkuji všem nelékařským profesím za jejich nasazení a vlídnost,“ poděkoval náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

I díky sponzorským darům bylo možné uskutečnit pátý ročník ankety a těm nejlepším zdravotním sestrám připravit hodnotné dárky, a zároveň připravit kulturní program. Slavnostním galavečerem provázel Petr Rychlý, zazpívala Monika Absolonová, nechyběly ani exotické tance nebo malování pískem.

Za naši nemocnici byly nominovány p.Hana Musiolová, Olga Svobodová, Miriam Szopová a Karmen Cieslarová. Poslední z nominovaných se dostala do finále v kategorii dlouhodobý přínos. I přesto, že nevyhrála, je pro nás vítězkou. Sesterské práce si velice vážíme a přejeme všem hodně spokojenosti, úspěchů a sil jak v pracovním, tak i v osobním životě.

MSKsestra2 MSKsestra3 MSKsestra4
 MSKsestra5  MSKsestra6