Nemocné děti přišli v pátek 2. prosince rozveselit slovenské hudební trio La Gioia Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník a poté také třinecká zpěvačka Markéta Konvičková.

V pátek po obědě měly děti hospitalizované v třinecké nemocnici napilno. Před svým vystoupením na Slovensku je navštívili zpěváci ze slovenské hudební skupiny La Gioia. Rozdali dětem dárky, podepsané fotografie a se všemi prohodili pár slov. Radost však neměli jen děti, ale také ošetřující personál, když se chodby oddělení rozezněly zpěvem slovenského tria.

Odpoledne navštívila děti také Markéta Konvičková spolu s prezidentkou Občanského sdružení Kiwanis Evou Pastuškovou. Přinesly dětem mikulášskou nadílku – balíček sladkostí, spolu s podepsanou fotografií a s CDčkem. Zároveň děti získaly i knížku s příběhy o nemocničních panenkách Kiwanis. Bílé látkové panenky šijí pro nemocné děti odsouzení ve věznicích a děti je dostávají při hospitalizaci. Během pobytu si je mohou vymalovat, doprovázejí je na vyšetření a mohou se stát jejich novými kamarády.

Také Markéta Konvičková během své návštěvy v naší nemocnici vymalovala svou panenku. A jak se jí podařila, vidíte na fotografii.

Tiskové oddělení NT