Odběry0Nemocnice Třinec zřizuje odběrové místo pro testování pacientů s podezřením na infekční onemocnění CORONAVIR-19.

V areálu naší nemocnice bylo v pondělní podvečer rušno. Ve spolupráci s Hasičským sborem Moravskoslezského kraje byly dovezeny kontejnery, a vzniklo tak jedno ze šesti odběrových míst v kraji. Provoz odběrového centra bude spuštěn ve středu 18. března 2020 a zdůrazňujeme, že odběry jsou určeny pouze pro pacienty, které po telefonické konzultaci na lince 112 doporučila Krajská hygienická stanice. Odběry pro samoplátce se aktuálně neprovádějí.

Na základě nařízení je v současné době nezbytné, aby pacient, s potřebným doporučením, dojel vlastním vozem. Samostatný vjezd do odběrového místa je zřízen od konečné autobusové zastávky (u nabíjecí stanice pro elektromobily), kdy pacient vjede do testovacího stanu a přes okénko mu budou odebrány stěry ze sliznice.

Upozorňujeme všechny pacienty, že k danému vyšetření nemohou, z důvodu dalšího možného rozšíření nákazy, jet veřejnou dopravou a zároveň musí mít vyřízené potřebné doporučení z Krajské hygienické stanice. V případech, že se pacient nemůže k odběru dostavit vlastním autem, bude u něj proveden odběr v domácím prostředí.

Vše bude probíhat pod dohledem Městské policie Třinec. Prosíme všechny zúčastněné o spolupráci a ohleduplnost.

Odběry1 Odběry2 Odběry3
Odběry4 Odběry5 Odběry6