Klaun1Zdravotní klaun je nezisková organizace, která je široce uznávaná pro svoji odbornost v oblasti využívání humoru ve zdravotnictví. Psychickou pohodu malých pacientů podporují klauni i v Nemocnici Třinec.

Zdravotní klauni přinášejí radost nejenom dětem, ale i seniorům, a pomáhají jim svým smíchem zvládnout pobyt v nemocnici. „Po domluvě s vedením nemocnice jsme se rozhodli tuto neziskovou organizaci podpořit formou finanční sbírky z řad našich zaměstnanců,“ vysvětlila managerka kvality Terezie Haratková, která převzala nad sbírkou záštitu. Celková částka, kterou nakonec zaměstnanci Nemocnice Třinec vybrali pro Zdravotního klauna, se přehoupla přes 12 tisíc korun.

Z dětského oddělení se každý týden ozývá hlasitý smích. Je to zásluha právě zdravotních klaunů, kteří k nám do Nemocnice Třinec přijíždějí a svým smyslem pro humor šíří pohodovou a veselou náladu. Děkujeme našim zaměstnancům za zapojení se do sbírky a podporu tohoto spolku. Velké poděkování patří i všem zdravotním klaunům za jejich nakažlivý smích, který má neuvěřitelnou moc, přispívá ke zlepšení psychické kondice a tím pádem i k celkovému zlepšení zdravotního stavu pacientů.

Klaun2 Klaun3