1Nemocnice Třinec již v roce 2008 vstoupila do spolupráce s lidmi, kterým byla diagnostikována Parkinsonova choroba a to díky fyzioterapeutce Martině Sližové. Ta se v říjnu 2008 přihlásila na kurz pro cvičitele Parkinsonovy nemoci, kde se více seznámila se specifiky cvičení, které dodnes využívá při své práci.

„Společné cvičení začínalo v obci Bystřice, kde jsme cvičili s míči, Therabandy, soft míčky apod., měli jsme možnost cvičit také v místním bazénu. Cvičení probíhala pravidelně a vznikla tak krásná přátelství, nejen mezi klienty s Parkinsonovou chorobou, ale i mezi jejich rodinnými příslušníky. Někteří už nejsou mezi námi, ale stále zůstávají v našich srdcích,“ vysvětlila fyzioterapeutka Martina Sližová.

V současné době probíhají setkání v prostorách Nemocnice Třinec a nejen tam. O cvičení je velký zájem a proto se k fyzioterapeutce Martině přidala i další fyzioterapeutka Šárka Blahoňovská a časem se do týmu připojila logopedka Renata Mrózková. Děvčata společně s parkinsoniky nejen cvičí, ale organizují také posezení u tradiční smaženice nebo vánoční setkání, kdy si u svíček a cukroví vypráví zážitky a hodnotí celý rok. Velice si vážíme práce fyzioterapeutek, které se naplno věnují těmto nemocným, a za jejich laskavý přístup jim děkujeme.