RDG1V rámci realizace projektu „Modernizace vybavení pro obory návazné péče v Nemocnici Třinec, p. o. – 2. část“ získala Nemocnice Třinec moderní přístrojové vybavení pro radiologické oddělení. Celkový objem dotace činil přes 27 milionů Kč a byl financován ze zdrojů Evropské unie a státního rozpočtu ČR z Integrovaného regionálního operačního programu.

V rámci realizace projektu byly pořízeny 2 ks skiagrafických přístrojů s přímou digitalizací, dále skiagraficko-skiaskopický RTG systém a ultrazvukový přístroj nejvyšší kategorie.

Celkový objem dotace na přístrojovou techniku činil přes 27 milionů korun, z toho 85% je dotace ze strukturálního fondu ERDF, 5 % činí dotace ze státního rozpočtu a 10% dotace zřizovatele, tedy Moravskoslezského kraje, který také přispěl 5,5 milionu korun na stavební úpravy. „Zvyšování kvality zdravotní péče je pro Moravskoslezský kraj jako zřizovatele 6 nemocnic v regionu velmi důležité. V třinecké nemocnici ještě letos plánujeme modernizaci a rozšíření rehabilitace za dvacet milionů korun. Významné investice čekají i další nemocnice v kraji. Do jejich přístrojového vybavení pak v tomto roce celkem zainvestujeme 45 milionů,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Rozsáhlé stavební úpravy na oddělení radiologie probíhaly tři měsíce. Z důvodu instalace nových RTG přístrojů došlo i ke změnám dispozičního uspořádání celého radiologického pracoviště, které povedou ke zlepšení přístupu a transportu pacienta k daným RDG vyšetřovnám.

„Jsme velmi rádi, že se podařilo zrealizovat tuto významnou investici. Nahrazení stávajících konvenčních skiagrafických přístrojů plně digitálními skiagrafickými přístroji na principu přímé digitalizace umožní provedení většího počtu vyšetření za stejný čas. Vyšší detekční účinnost redukuje radiační dávky a umožní získat vysokou kvalitu obrazů, včetně jejich následných úprav s digitální archivací,“ dodal ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Matušek.

Cílem projektu je zvýšení kvality návazné péče poskytované v Nemocnici Třinec a vytvoření účinného návazného systému péče na regionální úrovni na centra vysoce specializované péče, čímž dojde ke zlepšení systému funkční a udržitelné péče. Zvýšení kvality je dosaženo modernizací původního přístrojového vybavení, zdravotnických technologií a dalšího vybavení, které slouží pro poskytování zdravotních služeb v podporovaných oborech dle Koncepce návazné péče Ministerstva zdravotnictví ČR.

RDG2 RDG3 RDG4
RDG5 RDG6 RDG7