Logo IROP a Ministerstvo pro místní rozvoj
HTO1Skvělá atmosféra a dobrá nálada panovala v úterý na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Třinec. Parta dobrovolníků z řad zaměstnanců, včetně části vedení nemocnice, se zapojila do kampaně „Normální je darovat" a rozjela tak pilotní program, který připravil zřizovatel Moravskoslezský kraj.
 
Lidský život se dá zachránit různými způsoby, například darováním nejvzácnější tekutiny. A když se hecne více lidí, pomoc a dobrý pocit se násobí. 
 
„Chodím darovat již 15 let a dnešní den byl výjimečný v tom, že jsme se zde všichni znali, v klidu poseděli, povykládali a hlavně se hodně nasmáli. V dobrých lidech je dobrý duch a kolektiv dělá divy,“ dodal vedoucí IT oddělení Tomáš Walach, který podstoupil již 120. odběr. Odběrová místnost hýřila humorem a my jsme vděčni dárcům, kteří překonali strach a obavy z odběru a darovali tu nejvzácnější tekutinu, která zachraňuje lidské životy. Velké poděkování patří i personálu, který se o nás tak skvěle staral.
 
Po dohodě s pracovníky HTO jsme stanovili další termín odběru pro naše zaměstnance, ať už prvodárce, či dlouhodobé dárce, na úterý 5. 11. 2019 v 7:00 hodin. Hlásit se můžete na sekretariátě na kl. 151 nebo 102. V zaměstnaneckých akcích budeme pokračovat dál a pevně doufáme, že se tyto stanou pravidelností. 
 
Na našem Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Třinec samozřejmě rádi přivítáme i další kolektivy, party kamarádů, či jednotlivce, kteří chtějí pomoci druhým a přijdou k nám darovat svou krev. Přihlásit se můžete na tel. čísle 558 309 627. Přidáte se i VY?

 

Irena Sikorová Nožková
tisková mluvčí
 
 
HTO2 HTO3 HTO4
HTO5 HTO6 HTO7
HTO8 HTO9 HTO10
HTO11 HTO12 HTO13
HTO14 HTO15  
 

Návštěvní doba

Doba návštěv je doporučená od 14:00 do 16:30 hodin. Mimo tyto hodiny lze návštěvu dohodnout s ošetřujícím lékařem nebo sestrou ve službě.