HTO1Skvělá atmosféra a dobrá nálada panovala v úterý na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Třinec. Parta dobrovolníků z řad zaměstnanců, včetně části vedení nemocnice, se zapojila do kampaně „Normální je darovat" a rozjela tak pilotní program, který připravil zřizovatel Moravskoslezský kraj.

Lidský život se dá zachránit různými způsoby, například darováním nejvzácnější tekutiny. A když se hecne více lidí, pomoc a dobrý pocit se násobí.

„Chodím darovat již 15 let a dnešní den byl výjimečný v tom, že jsme se zde všichni znali, v klidu poseděli, povykládali a hlavně se hodně nasmáli. V dobrých lidech je dobrý duch a kolektiv dělá divy,“ dodal vedoucí IT oddělení Tomáš Walach, který podstoupil již 120. odběr. Odběrová místnost hýřila humorem a my jsme vděčni dárcům, kteří překonali strach a obavy z odběru a darovali tu nejvzácnější tekutinu, která zachraňuje lidské životy. Velké poděkování patří i personálu, který se o nás tak skvěle staral.

Po dohodě s pracovníky HTO jsme stanovili další termín odběru pro naše zaměstnance, ať už prvodárce, či dlouhodobé dárce, na úterý 5. 11. 2019 v 7:00 hodin. Hlásit se můžete na sekretariátě na kl. 151 nebo 102. V zaměstnaneckých akcích budeme pokračovat dál a pevně doufáme, že se tyto stanou pravidelností.

Na našem Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Třinec samozřejmě rádi přivítáme i další kolektivy, party kamarádů, či jednotlivce, kteří chtějí pomoci druhým a přijdou k nám darovat svou krev. Přihlásit se můžete na tel. čísle 558 309 627. Přidáte se i VY?

HTO2 HTO3 HTO4
HTO5 HTO6 HTO7