Klaun1Každé úterý do Nemocnice Třinec dojíždí zdravotní klauni, kteří se snaží potěšit malé pacienty. Obzvlášť ty, kteří se chystají na operační zákrok.

Na Dětském centru operační léčby panovala bezva nálada. Člověk by ani nepoznal, že je v nemocnici. Z pokojů se ozýval smích a zvuk kytary, vzduchem poletovaly bubliny a děti se je snažily balónkovými meči propíchnout. Za vším byl zdravotní klaun „Doktor Bedřich Voháňka“, který svou skvělou náladou nakazil celé oddělení. Všude kde vlezl, rozdával úsměvy, hrál na své malé kytaře, vyráběl z balónků různá zvířátka, kouzlil a obveseloval hospitalizované děti i doprovázející rodiče. Nakonec malé pacienty doprovodil až ke dveřím operačního sálu.
„Jsme velice vděční za návštěvy zdravotních klaunů, neboť vidíme, jak svou pozitivní náladu přenášejí jak na pacienty, tak i na ošetřující personál. A s úsměvem jde vždy všechno líp. Je to velká pomoc, malým dětem rychleji ubíhá čas a zapomenou na svá trápení,“ dodala Andrea Ciencialová, herní terapeutka.

Klaun2  Klaun3  Klaun4
Klaun5  Klaun6  Klaun7