Kraj_Vysocina_podiumNaše nemocnice se zúčastnila soutěže „Bezpečná nemocnice“, ve které jsme získali 6. místo s projektem „Bezpečná medikace“ a 15. místo s projektem „Zlepšení systému hlášení dekubitů jako nežádoucí událost spojenou s poskytováním zdravotní péče“. Celou akci vyhlásil Kraj Vysočina ve spolupráci se Spojenou akreditační komisí, firmou Johnson and Johnson a Českou asociací sester.

Za projekt „Bezpečná medikace“ získal pracovní tým ve složení: Halina Musiolová, Martina Śližová a Tomáš Walach finanční odměnu ve výši 15.000,- Kč, která je určena na odborné vzdělávání vítězného projektového týmu. „Snažili jsme se popsat chyby spojené s medikací, které patří ve zdravotnictví k těm nejčastějším. Prakticky všichni hospitalizovaní a valná většina ambulantních pacientů užívá alespoň jeden lék a právě z hlediska frekvence jsou medikační chyby nejčastějšími vůbec,“ sdělila náměstkyně ošetřovatelské péče Halina Musiolová.

„Cílem projektu je zavedení v nemocnici elektronické ordinace léků, zavedení elektronického podávání léků po kontrole čárového kódu pacienta, elektronická provázanost se skladovým hospodářstvím, vytvoření žádanky pro objednávání chybějících léků a přesná evidence léků vydaných na pacienta,“ dodala managerka kvality Martina Śližová. Očekáváme, že tento projekt přinese sestrám jistotu v podávání léků a to hlavně lepší identifikaci pacienta a čitelnou ordinaci. Pro lékaře bude jednodušší ordinovat lék dle pozitivních listů a vybírat případná generika. Tento projekt tak přinese pro nemocnici bezpečnou péči - sníží riziko podání špatného léků nesprávnému pacientovi a zároveň při propojení na logistický systém i lepší evidenci podaných léků a ekonomických výstupů.

Předání cen proběhlo na 11. ročníku celostátní konference „Dny bezpečí“ v Jihlavě.

Kraj_Vysocina_pohlednasal Kraj_Vysocina_predavanicenyHali Kraj_Vysocina_gratulaceHali
Kraj_Vysocina_fotoJanka Kraj_Vysocina_Diplom 6. místo Kraj_Vysocina_Diplom 15. místo