101976Kraj ve výběrovém řízení vybral nového ředitele. Do funkce nastoupí 1. března.

O místo nového ředitele se přihlásilo celkem 6 uchazečů. Jedna přihláška nebyla kompletní a byla vyřazena. 12. ledna proběhlo první kolo výběrového řízení, kde se tedy představilo pět zájemců. O týden později byl ve druhém kole vybrán nejvhodnější uchazeč. "Věřím, že Zdeněk Matušek bude pro fungování třinecké nemocnice přínosem. Kromě toho, že je uznávanou lékařskou osobností, také detailně zná prostředí fungování nemocnice, což je nepopiratelně výhodou,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer a dodal, že důležitým kritériem ve výběru nového ředitele nemocnice  byla i propracovaná vize budoucího fungování nemocnice.

„Přednostně se chci zaměřit na zlepšení vzájemné komunikace mezi jednotlivými primariáty, stabilizaci personálu a zahájení jednání se zdravotními pojišťovnami o rámcových smlouvách na úhradu zdravotní péče na dalších 5 let,“ uvedl Zdeněk Matušek, který do funkce ředitele krajské nemocnice nastoupí k 1. březnu 2018.