Maniaci_2017_1Potěšit dětské pacienty přišla koncem roku i skupina Ocelových Maniaků, jejichž cílem je bavit se hokejem, pozvednout atmosféru ve Werk aréně a která již od začátku svého zrodu (rok 2015) měla v plánu zorganizovat a zúčastnit se dobročinných akcí.

"Jedna naše členka, Alice Holubová, studuje na Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě obor všeobecná sestra a během její praxe v Nemocnici Třinec  jsme se rozhodli vytvořit nemocným dětem na Vánoce úsměv na tváři. Jako prvním důležitým bodem bylo nepřijít s prázdnou, sami bychom nejspíše něco dohromady dali, ale proč nepožádat ostatní fanoušky našeho klubu a nedonést toho víc?  Děti budou mít radost, neboť upřímně, které dítě a nejen dítě, by chtělo trávit Vánoce v nemocnici? A pokud jsou šťastné děti, tak jsou šťastní všichni okolo. Pro nás bylo důležité tuto akci zpropagovat, proto jsme vytvořili vánoční leták s informacemi o sbírce a propagovali jej na našich facebookových stránkach. Sbírka proběhla na zápase Champions Hockey League proti švédskému Brynäs IF dne 5.12.2017. Zápas to byl vítězný a sbírka taky. Několik ocelářských příznivců přineslo hračky, větší část fanoušků přispěla finančně. Dalším úkolem bylo peníze utratit a tak jsme nadšeně naběhli do obchodu. Výsledkem bylo několik tašek plných hraček a her v celkové hodnotě téměř sedmi tisíc korun. Naše slečny některé hračky vánočně zabalily, potom už zbývalo jen věci předat”, vypráví Lukáš Szmek, jeden z členů Ocelových Maniaků.
Předání dárků proběhlo dne 21. 12. 2017. Skupinka sedmi fanoušků se spolu s herní terapeutkou Andreou Ciencialovou vydali rovnou za dětmi, kterým rozdávali hračky, stolní hry, knížky, omalovánky, samolepky, rozvrhy a školní potřeby. Co se nestihlo rozdat, dostaly hospitalizované děti na Štědrý den pod stromeček. Akce proběhla v příjemné atmosféře a snad i organizátoři této akce získali mezi mládeži nějaké nové podporovatele pro třinecký hokej. Nakonec byly „sladkostmi“ obdarované i sestřičky, které se o omladinu starají. Oceloví Maniaci na oplátku dostali dětmi vyrobené vánoční přáníčka, která je velmi potěšila.
"Celá akce v nás utvořila dojem, že podobné akce je potřeba organizovat častěji, protože to stojí za to! Chceme ještě jednou moc poděkovat všem, kteří k této akci jakkoliv přispěli! A doufáme, že příště do toho půjdete opět s námi!” – podotkl fanoušek Szmek.

Maniaci_1 Maniaci_2 Maniaci_3