Novinka naší porodnicko-neonatologické stanice - rodiče novorozenců a kojenců si nově mohou zapůjčit monitor dechu, který bude sledovat dechovou aktivitu jejich miminka a tím je chránit před syndromem náhlého úmrtí kojenců "SIDS".

SIDS ohrožuje všechny děti v období prvního roku života. Přichází náhle, ve spánku, bez varovných signálů. Vyskytuje se nejčastěji od narození do 6 měsíců života dítěte a právě na tuto dobu naše nemocnice nabízí zapůjčení monitoru dechu Babysense II. za poplatek 1200 Kč. Monitor snímá dechové pohyby dítěte a v případě zástavy dechu spustí zvukový a světelný signál.

Třinecká nemocnice ve spolupráci s Nadací Křižovatka nabízí maminkám zapůjčení monitorů dechu pro novorozence. Monitor si můžete zapůjčit na porodnickém oddělení u vrchní sestry a odvézt si ho spolu s miminkem ihned po propuštění domů.

Bližší informace Vám podá vrchní sestra Regina Slowik na tel. 558 309 271 nebo 731 424 748.

Monitor dechu s