hygiena s 1Dnes se uskutečnila v Nemocnici Třinec akce pro veřejnost zaměřená na hygienu rukou, které se zúčastnilo téměř sto zájemců. Návštěvníci si mohli vyzkoušet správnou techniku mytí rukou a pomocí UV lampy Dermalux odhalit, zda hygienu rukou provádějí skutečně správně, včetně vysvětlení otázek týkající se této problematiky.

Cílem dnešní akce bylo upozornit na dodržování základních hygienických pravidel, která vedou ke snižování nozokomiálních nákaz a zajišťují tak bezpečnost pacientů a zároveň zábavnou formou naučit širokou veřejnost správně si dezinfikovat ruce a aktivně tak chránit své zdraví.

„Hygiena rukou má zásadní vliv na šíření nozokomiálních nákaz v nemocničním prostředí,“ vysvětlila  ústavní hygienička nemocnice Halina Musiolová. „Nemocnice má zavedeny postupy vedoucí ke snížení rizika nemocničních infekcí. Klademe důraz na správné provádění mytí a dezinfekce rukou našich lékařů a sester. Kurzy a přednášky zaměřené na správné hygienické postupy jsou klíčovou součástí vzdělávání našich zaměstnanců. Zdravotničtí pracovníci naší nemocnice jsou každoročně školeni v hygieně rukou a v postupech, které eliminují rizika při poskytování zdravotní péče a předcházejí nozokomiální nákaze,“ dodává Musiolová.

Nemytýma rukama se přenáší patogenní mikroorganismy, které vyvolávají různá onemocnění. Správné mytí rukou zabraňuje přenosu a šíření infekčních onemocnění. Prevence proto začíná čistýma rukama.

Jolana Filipová, tisková mluvčí

hygiena s 2   hygiena s 3   hygiena s 4