ebola 3-smallV Nemocnici Třinec proběhlo školení o velmi nakažlivých nemocech, součástí byl i nácvik oblékání do ochranných obleků, které mají ochránit zdravotnický personál před těmito nemocemi.
Více než sto zdravotníků, kteří jsou v prvním kontaktu s pacientem, prošlo školením jak používat ochranné obleky. Nácviku se zúčastnili lékaři a sestry z příjmového oddělení, chirurgické ambulance a lékařské pohotovosti pro děti i dospělé.

„Zdravotníci si vyzkoušeli oblékání dvou typů obleků, které máme k dispozici,“ řekla Halina Musiolová, ústavní hygienička Nemocnice Třinec. „Natrénovali jsme nejen oblékání, ale i pohyb v obleku a komunikaci s pacientem,“ dodala Musiolová.

Manuál vydaný Krajskou hygienickou stanicí, jak postupovat v případě příchodu pacienta s velmi nakažlivou nemocí jako je například ebola, je k dispozici na všech odděleních prvního kontaktu s pacientem v nemocnici. Nemocnice Třinec zakoupila celkem čtyři obleky, včetně jednoho s filtrační jednotkou.

ebola 1-small   ebola 2-small   ebola 4-small