Ferda 2 smallFerda Mravenec a brouk Pytlík s Beruškou ve středu 17. září bavili nemocné děti v třinecké nemocnici. Na hranou pohádku do místnosti v nejvyšším patře hlavní nemocniční budovy se přišly podívat hospitalizované děti v doprovodu svých rodičů.

Vítané rozptýlení při jejich pobytu na dětském oddělení přinesly dětem členky divadelní agentury Křesadlo, které si pro ně připravily pohádku na motivy příběhů Ferdy Mravence a brouka Pytlíka, do které zapojily i děti. Ty kromě sledování pohádky také pomáhaly Ferdovi stavět cestičky pro mravence nebo zdobit mraveniště a na chvíli tak zapomněly, že jsou v nemocnici.

„Snažíme se pro hospitalizované děti připravovat různé činnosti, které jim pobyt v nemocnici zpříjemňují,“ potvrzuje Andrea Ciencialová, herní terapeutka dětského oddělení nemocnice Třinec. „Hrané divadelní představení je jednou z aktivit, které přispívají ke zmenšení stresu dítěte z pobytu v neznámém prostředí a zlepšení jeho psychického stavu,“ dodává Andrea Ciencialová.

Pohádkové vystoupení se líbilo nejen dětem, ale i jejich rodičům. Za milé zpestření pobytu nemocných dětí děkuje nemocnice především paní Ludmile Sikorové z divadelní agentury Křesadlo, která divadelní představení v nemocnici Třinec za pomoci sponzorů organizuje.

Ferda 1 small   Ferda 3 small   Ferda 4 small
Ferda 5 small   Ferda 6 small   Ferda 7 small