DZ 2 smallPřes čtyři sta účastníků z řad lékařů a sester krajských nemocnic se sešlo ve čtvrtek 29. května 2014 v třineckém hotelovém domě Steel a kině Kosmos na 43. ročníku Dne zdravotníků regionu Frýdek-Místek, pořádaném  letos krajskou Nemocnicí Třinec. Cílem byla každoroční vzájemná výměna zkušeností v oblasti lékařské a ošetřovatelské péče.

Společné slavnostní zahájení proběhlo v kině Kosmos za účasti náměstka hejtmana kraje pro zdravotnictví Jiřího Martinka a starostky města Třinec Věry Palkovské.

„Přínosem tohoto každoročního setkání je pro všechny zúčastněné především získání dalších poznatků a zkušeností ostatních kolegů, které pak mohou lékaři a sestry uplatnit ve své každodenní praxi,“ řekl Tomáš Stejskal, ředitel nemocnic v Třinci a Frýdku-Místku. „Zároveň nás těší, že konference je pro své účastníky i příjemnou společenskou událostí, místem, kde se setkávají se svými kolegy a přáteli,“ dodal ředitel Stejskal.

Odborné zdravotnické konference se zúčastnili lékaři a sestry především z nemocnic v Třinci, Frýdku-Místku, Havířova, Karviné, ale i dalších zdravotnických a sociálních zařízení. Ve dvou lékařských sekcích prezentovali lékaři celkem 46 odborných přednášek, v sesterské sekci jich zaznělo 28.