DenProtiRakovině 2 smallStředa 14. května 2014 byla vyhlášena Českým dnem proti rakovině. V nemocnici Třinec nabízeli malí skauti a členky klubu Marie zdravotníkům i pacientům ke koupi žluté kytičky jako symbol boje proti rakovině. Celkem jich prodali 400 kusů.

Nemocnice Třinec dlouhodobě spolupracuje s občanským sdružením Klub Marie, které sdružuje ženy s onkologickým onemocněním prsu v regionu Třinecka, Jablunkovska a Těšínska. Členky klubu se pravidelně setkávají, organizují odborné přednášky se zdravotníky zaměřené na rady pro život s nádorovou diagnózou, poskytují informace o rehabilitačních psychoterapeutických aktivitách v místě bydliště, zajišťují kompenzační pomůcky a zdravotní prádlo prostřednictvím zdravotnické prodejny Diana v Brně. Ženy si navzájem vyměňují osobní zkušenosti s nemocí a léčbou a psychicky se podporují.

Nemocnice je zároveň jedním ze sponzorů Klubu Marie. Zaměstnanci podporují klub v rámci celorepublikové sbírky, kterou organizuje Liga proti rakovině - „Květinkový den“, a do klubu dochází pravidelně náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Šárka Panáková, která organizuje pro ženy artterapii. Členky Klubu Marie pro nemocnici na oplátku napletly pro malá nedonošená miminka k ochraně proti chladu krásné jemné čepičky a ponožky.

Zakoupením kytičky za cenu 20 Kč přispívají kupující na zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a zároveň šíření nádorové prevence.