darci krve 01 smallCelkem 18 zájemců ze Soukromé třinecké obchodní akademie přišlo darovat krev na hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Třinec, z toho většina přišla poprvé.

Odběru krve se zúčastnilo čtrnáct studentek – prvodárkyň a tři studenti, z nichž jeden již daroval krev opakovaně. Dárkyní se stala také jejich paní učitelka, která celou akci pro studenty zorganizovala.
„Předodběrovému vyšetření bohužel nevyhovělo osm žen, většinou se jednalo o snížené hodnoty v krevním obraze, u jedné dárkyně šlo o nový piercing,“ řekla Katarína Urbaniecová, vedoucí laborantka hematologicko-transfúzního oddělení třinecké nemocnice. „Iniciativu studentů velmi oceňujeme, krev je nenahraditelná tekutina a může ji kdykoli potřebovat každý z nás. Proto uvítáme každého nového zájemce o dárcovství krve.“

Jolana Filipová, tisková mluvčí