V rámci zkvalitnění ošetřovatelské péče a rozvoje profesionálního přístupu k pacientovi jsme uspořádali dne 22. a 23. února 2012 již  5. ročník Edukačních dnů v Nemocnici Třinec.

Během těchto dvou dnů se nemocniční posluchárna proměnila ve velké edukační centrum, kde si 269 zdravotníků mohlo na cvičných modelech zdokonalit  4 standardy efektivní ošetřovatelské péče a 1 protiepidemický postup.

Součástí letošních Edukačních dnů byl nácvik: neodkladné resuscitace SEOP A/14, polohování pacienta SEOP A/9,  hygieny rukou  SPO F/14, cévkování ženy SEOP A/22 a odběr biologického materiálu SEOP A/10. Kromě standardů byli zaměstnanci seznámeni s novým způsobem vzdělávání v naší nemocnici pomocí E-learningu a kdo měl zájem, mohl si změřit množství tuku ve svém organismu.

Na akci se podíleli zaměstnanci ARO, Klinických laboratoří, Transfuzního oddělení, mikrobiologie, rehabilitačního a chirurgického oddělení, Centrální sterilizace, ústavní hygienik a nutriční terapeuté. Všem edukátorům, kteří se zhostili svých úkolů na výtečnou děkujeme.