11 28 Inkubátor4Nemocnice Třinec, příspěvková organizace pořídila pro své nejmenší pacienty nový inkubátor. Do tohoto moderního přístroje investovala nemocnice z vlastních zdrojů částku přesahující 625 tisíc korun.

Inkubátor slouží k ošetřování novorozenců, včetně nedonošených dětí s nízkou porodní hmotností. Přístroj umožňuje zajistit tepelný komfort dítěte, což zejména u předčasně narozených miminek je nesmírně důležité.

„Kontrolované zahřívání těla probíhá na základě údajů, které přicházejí z teplotního čidla na kůži dítěte“, komentuje kvality přístroje primář oddělení Štěpán Rucki. V případě potřeby lze malému novorozenci podávat kyslík v přesně kontrolované koncentraci. Inkubátor má také zabudované vlastní váhy, které sledují hmotnost dítěte. Zvláštní konstrukce krytu umožňuje mimořádně rychlý, snadný a komfortní přístup k novorozenci, což oceňují zejména sestry pečující o miminka. Šetrná manipulace s dítětem je možná i díky funkci polohování inkubátoru.

Novorozenecké oddělení tak obdrželo přístroj, který významně přispívá ke zlepšení péče o čerstvě narozená miminka v našem regionu.

11 28 Inkubátor2 11 28 Inkubátor3