03 13 Spánek2Na dnešní den připadá Světový den spánku, jehož cílem je oslavit přínosy kvalitního a zdravého spánku, upozornit veřejnost na břemeno problémů souvisejících se spánkem a podpořit tak prevenci a léčbu poruch spánku.

„V Nemocnici Třinec máme spánkovou laboratoř, do které lidé chodí jednak proto, že trpí nadměrným chrápáním, které vadí partnerovi, nebo častěji, že mají právě problémy s dýcháním. Naštěstí tento problém umíme řešit,“ podotkl Daniel Horský, lékař ORL. Pacient tráví v laboratoři noc, během které je pozorován průběh jeho spánku. Díky tomu pak lékaři dokážou odhalit, o jak závažnou formu apnoe se jedná. A na základě toho doporučí úpravu životního stylu, různé pomůcky nebo dokonce chirurgický zákrok. K vyšetření se můžete objednat na tel. č. 558 309 507.