06 30 Pat2Divadelní agentura Křesadlo přivezla do Nemocnice Třinec poslední předprázdninové představení s názvem „Pat a Mat jedou stanovat“.

Na dětském oddělení třinecké nemocnice bylo včera hodně veselo. Úsměvy na tvářích těch nejmenších vykouzlili dva nešikové Pat a Mat. V pohádkovém příběhu pak společně s dětmi zkoušeli velikost stanu, sbírali dřevo, házeli šišky do kotlíku, učili se kamarádský pozdrav a plnili další úkoly.

Aktéři divadla Křesadlo se v pravidelných návštěvách naší nemocnice snaží vytvořit malým hospitalizovaným pacientům co nejpříjemnější prostředí a vždy navodí pohodovou atmosféru. Děti tak alespoň na chvíli zapomenou na svá trápení a bolístky a od srdce se zasmějí. Divadelní představení mají u dětí velký úspěch a pozitivně je vnímají i rodiče a nemocniční personál. „Pomáhá to, jde vidět, že děti mají radost a jsou vděčné za to, když je přijde někdo rozveselit,“ doplnila herní terapeutka Andrea Ciencialová.

06 30 Pat4 06 30 Pat6 06 30 Pat7
06 30 Pat9 06 30 Pat10