03 04 OS1Téměř všichni studenti maturitních ročníků gymnázií během posledního školního roku přemýšlí, jakým směrem dalších studií se vydat.

Právě toto motivovalo Nemocnici Třinec k navázání pilotního konceptu společné součinnosti se studenty.

Nemocnice Třinec vytvořila spolupráci s Polským gymnáziem v Českém Těšíně. Primář chirurgického oddělení Daniel Worek připravil pro studenty maturitních ročníků zajímavé přednášky, prohlídku operačních sálů a na závěr si mohli posluchači vyzkoušet na trenažeru i laparoskopickou operaci.

„Jsem rád, že tato akce byla pro maturanty přínosná a motivovala mnoho studentů k výběru studia s medicínským zaměřením,“ dodal Jiří Veverka, ředitel Nemocnice Třinec.

Ohlas studentů byl velmi pozitivní a spolupráce mezi třineckou nemocnicí a školou bude pokračovat i do budoucna.

03 04 OS4 03 04 OS5 03 04 OS8
03 04 OS10 03 04 OS11 03 04 OS13