05 17 Maturity1Kvetoucí kaštany a vůně šeříku nám připomíná období skládání zkoušek z dospělosti.

Právě tento týden deset studentek Střední zdravotnické školy Karviná dokazuje v Nemocnici Třinec vše, co se během svého studia naučily.

Na odběry krve, chystání léků, hygienu pacientů, přípravu infuze a další úkony, které musí zvládnout každá budoucí sestřička, dohlíží předsedkyně maturitní komise, společně s dalšími členy, vyučujícími pedagogy a třídní učitelkou. Všechny maturantky musí, kromě práce u lůžka, rovněž zpracovat ošetřovatelskou dokumentaci a obstát při její obhajobě. Studentky jsou dobře připravené a zodpovědně přistupují k práci. Nervozita a tréma však dělají své.

Praktické maturitní zkoušky probíhaly v třinecké nemocnici už i minulý týden, kdy 21 studentek Střední zdravotnické školy ve Frýdku-Místku úspěšně zvládlo praktické zkoušky z dospělosti s výbornými výsledky.

Většina z děvčat chce pokračovat ve studiu na vyšších či vysokých školách. Věříme však, že některé z nich najdou pracovní uplatnění právě v Nemocnici Třinec.

05 17 Maturity2 05 17 Maturity3 05 17 Maturity4
05 17 Maturity5 05 17 Maturity6 05 17 Maturity7