01 04 Třinečák1Prvního letošního občana Třince dnes přivítala na porodním oddělení Nemocnice Třinec primátorka města Věra Palkovská.
Stal se jim Petr Macoszek, který se narodil v pondělí 3. ledna přesně v 12:02 hodin šťastným rodičům Veronice a Pavlovi. Jejich první potomek vážil po porodu 4 040 g a měřil 52 centimetrů.

„V třinecké nemocnici se již dříve narodil první občan Bystřice, Mostů u Jablunkova či Českého Těšína… Jen ten náš první letošní Třinečák si dával nějak na čas,“ uvedla při setkání se šťastnou maminkou primátorka města Věra Palkovská, malému Petrovi popřála hlavně hodně zdraví a předala dárek – pamětní stříbrný tolar z České mincovny. "Od letošního roku jsme zavedli novou tradici a budeme vždy prvně narozenému občánkovi Třince v novém roce předávat tento dětský, ale přitom hodnotný, stříbrný tolar,“ vysvětlila Věra Palkovská.

01 04 Třinečák2 01 04 Třinečák3 01 04 Třinečák4