11 29 Klaun1Do terénu dnes vyjelo 7 týmů zdravotních klaunů s cílem navštívit všechny nemocnice ve svém regionu. Jeden z nich dorazil i na Dětské oddělení Nemocnice Třinec.

Klaunská vizita tentokrát nebyla věnována malým pacientům, ale těm, bez kterých by Zdravotní klaun zkrátka nebyl. Primáři, lékařkám, lékařům, sestřičkám a veškerému zdravotnickému personálu. Jako poděkování za 20 let spolupráce přinesly klauní děvčata 20 minut smíchu, radosti, poděkování a zejména povzbudily personál v době, která není pro nikoho jednoduchá. Psychická podpora a úsměv na rtech je důležitější více než kdy dříve a přesně to je ten pravý úkol pro klauny.

Za dvacet let se zdravotní klauni proměnili, hodně se naučili, jejich červené nosy se dostávají na nová místa a vymýšlí stále nové programy – ale to podstatné se nemění. Humor a smích je přece ta nejsilnější zbraň proti smutku. A klauni je neváhají použít!

11 29 Klaun2 11 29 Klaun3 11 29 Klaun4
11 29 Klaun5