OBNOVENÍ NÁVŠTĚV V NEMOCNICINa základě mimořádného opatření MZ, s platností od 17. 5. 2021, ředitel Nemocnice Třinec, příspěvková organizace, Ing. Jiří Veverka ruší zákaz návštěv.

Pravidla pro návštěvy v Nemocnici Třinec, p.o.

Návštěvy v Nemocnici Třinec, příspěvková organizace, budou umožněny POUZE za níže uvedených podmínek:

• Doba návštěv od 14:00 do 16:30 hodin.
  • K 1 pacientovi maximálně 1 osoba po dobu 30 minut
  • Po celou dobu pobytu v areálu nemocnice je nutné používat ochranu dýchacích cest – respirátor minimálně třídy FFP2/N95 (bez výdechového ventilu).

Návštěva pacienta je možná pouze za splnění podmínky předložení jednoho z těchto dokladů:

1. Doklad o absolvování PCR testu s negativním výsledkem, ne starším 48 hodin před zahájením návštěvy. Z dokladu musí být patrné, kdo test provedl.
  2. Doklad o absolvování POC antigenního testu s negativním výsledkem, ne starším 48 hodin před zahájením návštěvy. Z dokladu musí být patrné, kdo test provedl. V případě POC testu se nejedná o samotest, který je určen pro vyhodnocení laickou osobou, proto výsledky samotestování nebudou uznány.
  3. Certifikát o očkování proti COVID-19, kde od řádně dokončeného očkování musí uběhnout doba minimálně 14 dnů.
  4. Potvrzení lékaře o prodělání COVID-19, kdy od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní. V potvrzení musí být uvedeno, kdy uběhla izolace a kdy byl proveden první PCR/AG test s pozitivním výsledkem.
  5. Od 1. 2. 2021 si mohou všichni občané České republiky, kteří mají veřejné zdravotní pojištění v ČR, rezervovat testování POC antigenními testy zdarma v intervalu jedenkrát za tři dny na jednotlivých odběrových místech.
  6. Návštěvník může k bezplatnému antigennímu testování využít naše odběrové místo umístěné v prostorách posluchárny (před vrátnicí), v pracovní dny 6:00 – 14:00 hodin, je nutné se však objednat - https://reservatic.com/public_services/nemocnice-trinec-prispevkova-organizace.
  7. Odběrové místo je oprávněno po provedení bezplatného testu ověřit identitu navštěvovaného pacienta.

• Hospitalizované dítě má nárok na přítomnost jednoho rodiče – zákonného zástupce, za předpokladu, že netrpí respiračním infektem a nebyli ve styku s osobou pozitivní COVID-19. Rodiče se mohou střídat.
  • Návštěvy pracovišť s COVID pozitivními pacienty jsou zakázány, konkrétně Interna II (- 2. patro suterén) a Chirurgie III (3. poschodí).
  • Výjimka - přítomnost otce u porodu, bez testu, za předpokladu, že netrpí respiračním infektem, není Covid 19 pozitivní a nebyl ve styku s osobou pozitivní COVID-19. Nutná ochrana dýchacích cest – respirátor minimálně třídy FFP2/N95 (bez výdechového ventilu).