diakonie 2 sDobrovolníci Slezské diakonie si pro uživatele oddělení sociálních lůžek třinecké nemocnice připravili dvě vystoupení se zpěvem.

Již 6. rokem upořádala 27.6. paní Irena Szymoniková se společenstvím Sympatiků Radio Marya z kostela Sv. Alberta v Třinci a žáky Církevní školy v Třinci hudební vystoupení zaměřené na lidové písně. Žáci církevní školy zpívající seniorky mile doprovodili tancem v lidových krojích.

7. července se uživatelé oddělení sociálních lůžek mohli těšit na pěvecké vystoupení mladých lidí ze sboru evangelické církve z Oldřichovic. Chladnější počasí neumožnilo uskutečnit setkání v areálu nemocniční zahrady s atmosférou letního posezení s ovocnými nápoji. Srpnové dny nám snad již přinesou příjemné letní dny strávené na zahradě s milými mladými lidmi – dobrovolníky. Pokud Vás zaujaly naše aktivity a máte chuť také navštěvovat pacienty v nemocnici, neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na další vřelá setkání.
Dobrovolnický program je financován z rozpočtu MV ČR a Moravskoslezského kraje.

Dobrovolnické centrum Slezské diakonie
Monika Banotová, koordinátorka dobrovolníků