tit SL Mikuláš 3 sOddělení sociálních lůžek Nemocnice Třinec připravilo pro své klienty předvánoční aktivity, které zpestřily jejich pobyt v nemocnici.  Klienti spolu se sestřičkami pekli perníčky, s nadílkou je navštívily pracovnice sociálních služeb města Třince a nezapomněl na ně ani Mikuláš s anděly.

„Pro naše klienty připravujeme různou zájmovou činnost, která přispívá ke zlepšení jejich fyzické i psychické kondice. Kromě ručních a výtvarných prací také každý týden pečeme koláče, bábovky, a před vánocemi také vánoční cukroví. Letos jsme pro zájemce zorganizovali také pečení a zdobení perníčků,“ uvedla Lucie Sikorová, vedoucí oddělení sociálních lůžek.

V pátek 4. prosince navštívily klienty oddělení sociálních lůžek a pacienty na oddělení ošetřovatelské péče pracovnice Denního stacionáře Jantar, patřícího pod sociální služby města Třince. Kromě dobré nálady s sebou přinesly nadílku zhotovenou klienty denního stacionáře v podobě upečených perníčků, sušených jablíček a dřevěné hvězdičky.

Na klienty oddělení nezapomněl s nadílkou ani Mikuláš s anděly, za které se letos převlékli dobrovolníci Slezské diakonie a děti ze základní školy.  Také oni přispěli k rozveselení a dobré náladě klientů pobývajících v předvánočním čase na oddělení sociálních lůžek třinecké nemocnice.

Jolana Filipová, tisková mluvčí

perníčky 1 s   perníčky 2 s