05 30 Setkání sester1Koncem minulého týdne se na společném semináři v malebném prostředí našich Beskyd sešly vrchní sestry Nemocnice Třinec.

Cílem setkání bylo zdokonalování komunikace v nemocničním prostředí a dále školení duševní hygieny u vedoucích pracovníků.

V první přednášce nemocniční ombudsman Václav Polok představil a poradil, jak naslouchat pacientům, jak reagovat, vnímat a prožívat emoce, aby se dalo předejít řadě nedorozumění a konfliktu.

Další přednášky pana Stanislava Loskota pojednávaly o duševním zdraví. Lektor se snažil naučit účastníky udržení, prohloubení nebo znovuzískání duševního zdraví a rovnováhy. Ukázal všem návod k řízení a ovlivňování sebe sama a vlastního prostředí, zaměřil se na možnosti autoregulace jedince, sebekontrolu, sebekázeň a sebevýchovu.

Ze společného setkání všichni odjížděli pozitivně naladění a plní nových vědomostí, které určitě využijí nejen na svém pracovním poli, ale i v soukromém životě.

05 30 Setkání sester2 05 30 Setkání sester3 05 30 Setkání sester5