02 13 Laktační2Světový týden kojení, slavený každoročně od 1. do 7. srpna, je příležitostí zvýšit povědomí o důležitosti kojení pro zdraví matek a dětí.

Kojení je nádherný dar přírody, poskytuje novorozencům všechny potřebné živiny a ochranné látky. Mateřské mléko chrání dítě před infekcemi a nemocemi, jako jsou průjmy a respirační infekce. Kojení také podporuje citový vztah mezi matkou a dítětem a přináší zdravotní výhody i matkám, jako je nižší riziko rakoviny prsu a vaječníků.

Podpora kojení je důležitá na všech úrovních. Některé maminky mohou mít zpočátku problémy s kojením svého novorozeného dítěte. Pro tyto situace je tady Laktační poradna Nemocnice Třinec, kde se maminkám individuálně věnuje naše laktační poradkyně. Pro objednání nebo dobrou radu stačí kdykoliv zavolat na tel. 732 606 953 nebo 558 309 215.

Nemocnice Třinec je vzorem toho, jak může zdravotnické zařízení aktivně přispívat k podpoře kojení a poskytovat matkám potřebnou pomoc.

02 13 Laktační3