06 14 Dárci6Světový den dárcovství krve, který se slaví každoročně 14. června, je významnou příležitostí pro zvýšení povědomí o potřebě krve a krevních produktů. Tento den také vyjadřuje vděčnost dobrovolným dárcům krve za jejich život zachraňující dar.

Datum 14. června bylo vybráno na počest narození Karla Landsteinera, objevitele krevních skupin.

Dnes na Hematologicko-transfúzní stanici Nemocnice Třinec přišla darovat krev, mezi jinými, i skupina studentů Střední zdravotnické školy Agel z Českého Těšína. Tento akt solidarity a pomoci je příkladem toho, jak mladí lidé mohou přispět k záchraně životů.

Jako poděkování pro dnešní dárce připravila firma Zdravý Mlsoun malou sladkou odměnu. Kromě toho i Nemocnice Třinec nachystala speciální dárek v podobě poukázky na nákup v lékárně nebo zdravotnických potřebách. Toto gesto je dalším způsobem, jak poděkovat dárcům za jejich nezištnou pomoc a podpořit je v péči o své zdraví.

06 14 Dárci2 06 14 Dárci3 06 14 Dárci5