Vzdělávání lékařůNemocnice Třinec podporuje své zaměstnance i v oblasti vzdělávání a to jak lékařů, tak i nelékařského personálu.

Aktuálně probíhá specializační příprava před atestací 76 lékařů a 14 nelékařského zdravotnického personálu. Každoročně se noví zaměstnanci hlásí do specializačních příprav při nástupu do pracovního poměru nebo i v jeho průběhu.

Naše nemocnice spolupracuje při výchově nových zdravotnických pracovníků, kteří se připravují na lékařská i nelékařská povolání se středními zdravotnickými školami, s vyššími odbornými školami i s vysokými školami, lékařskými fakultami. Studentům poskytujeme odbornou praxi. Na akreditovaných pracovištích dále poskytujeme stáže a praxe pro lékařský i nelékařský zdravotnický personál v rámci odborného a specializačního vzdělávání. Práce se studenty je jedním z klíčových zdrojů nových zaměstnanců, studentům rovněž nabízíme stipendijní programy.