07 12 Portrét1Klienti Oddělení sociálních lůžek Nemocnice Třinec zažili další zábavné aktivizační odpoledne.

Vedoucí sociálních lůžek třinecké nemocnice Magdalena Kněžíková připravila pro uživatele jednu z oblíbených forem terapeutických aktivit. Arteterapii předcházelo rozcvičení prstů a pak následovala kresba naproti sedících seniorů. Při malování si všichni užili hodně legrace. Pro identifikaci pohlaví daných kreseb měli tvůrci portrétů přimalovat na obrázek auto nebo květinu. „Jeden z našich umělců nás úplně dostal, neboť namaloval k portrétu auto i květinu. Doplnil to komentářem, že vlastně daroval svou kresbou pro portrétovanou osobu Ferrari i růži,“ doplnila s úsměvem Kněžíková.

Personál oddělení se touto aktivizační činností snaží uživatelům zpříjemnit volné chvíle, podpořit jejich kognitivní schopnosti a zažít pocit radosti z každé aktivity, do které investují svoji energii a odhodlání.

07 12 Portrét2 07 12 Portrét3 07 12 Portrét4
07 12 Portrét5 07 12 Portrét6