08 09 Koláž2Zaměstnanci Sociálních lůžek Nemocnice Třinec zavedli do svého aktivizačního programu i reminiscenci.

Tato metoda se stává opěrným bodem smysluplné komunikace se seniory, pomáhá svým klientům odemknout ztracené vzpomínky a vést je napříč světem minulosti.

Reminiscence se může stát užitečnou součástí každodenní péče o seniory tak, jako jsou vzpomínky běžnou součástí života každého člověka. Cílem této techniky je nejen zlepšení stavu pacienta, ale zejména posílení jeho lidské důstojnosti a zlepšení komunikace.

Klienti mají možnost zastavit se na chodbě, zavzpomínat obrázkovou formou na časy minulé a také si připomenout, jak se změnil životní styl od jejich dřívějších let až doposud. Tato výzdoba se setkala s velkým ohlasem nejen u uživatelů, ale i u rodinných příslušníků.

08 09 Koláž3 08 09 Koláž6