markyza smallOddělení sociálních lůžek v krajské Nemocnici Třinec pořídilo nové vybavení, které nyní přispěje k pohodlí a zpříjemnění pobytu uživatelů jeho služeb. Toto vybavení mohlo pořídit díky finančním příspěvkům okolních obcí.

„Polohovací pomůcky a nové jídelní stolky k servírování jídla pro hůře pohyblivé klienty, které jsme nakoupili ze získaných finančních prostředků, nám pomohou zkvalitnit služby poskytované naším oddělením a zpříjemnit uživatelům služeb jejich pobyt u nás,“ řekla Lucie Sikorová, vedoucí oddělení sociálních lůžek.

„Na balkón, kde si uživatelé za pěkných teplých dnů rádi posedí na sluníčku, jsme nechali namontovat markýzu, aby bylo posezení příjemnější i v budoucích horkých letních dnech,“ usmívá se Lucie Sikorová.

Služby oddělení sociálních lůžek, které poskytuje svou péči uživatelům z Třince a okolí, využilo za necelé čtyři roky jeho provozu 200 mužů a žen, letos jím prošlo 39 klientů. Oddělení zabezpečuje péči dospělým osobám, kteří se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu neobejdou bez péče jiné osoby, ale nepotřebují již hospitalizaci. Uživatelé služby mohou pobývat na oddělení po přechodnou dobu, než jim bude zajištěna služba trvalého charakteru, například osobní asistence, pečovatelská služba nebo domov pro seniory.

Zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj, přispěl v letošním roce na provoz stanice sociálních lůžek celkově částkou 1 309 000 Kč, pravidelně přispívá ze svého rozpočtu také město Třinec částkou 400 000 Kč ročně a obec Jablunkov. Tyto příspěvky jsou použity  na úhradu mzdových nákladů pracovníků v přímé péči, případně na jiné nutné provozní výdaje. Nemalou částkou se podílejí také obce Vendryně, Bystřice, Hrádek, Ropice, Mosty u Jablunkova a Návsí. Z těchto příspěvků bylo zakoupeno potřebné vybavení pro uživatele oddělení.

Jolana Filipová, tisková mluvčí

stolek small