Ve světě je dobrovolnictví běžně uznávanou formou pomoci ve zdravotnictví i sociálních službách. Poskytování dobrovolné pomoci bez nároku na jakékoliv finanční ohodnocení je pak i otázkou společenské prestiže. Užitečných činností, které může dobrovolník v nemocnici vykonávat, je celá řada a mohou být velmi rozmanité.

V prostorách naší nemocnice se můžete setkat s lidmi, kteří  docházejí za pacienty ve svém volném čase a snaží se jim zpříjemnit  dlouhou dobu pobytu na lůžku či pomoci při některých činnostech, které sami obtížně zvládají. I přes počáteční ostych většiny  pacientů se pak rádi účastní různých činností. Aktivně se zapojili  např.  do  výroby velikonočních přání pro své blízké a ostatní pacienty, ale nezapomněli ani na ošetřující personál oddělení.

Dobrovolníci (zleva) Irena Szymoniková, Dorota Sikorová spolu s koordinátorkou Monikou Mitrengovou tak  zpříjemnili pacientům jinak dlouhé běžné odpoledne.

Pokud Vás tato činnost zaujala a chcete ostatním takto pomoci, kontaktujte "Slezskou diakonii - Dobrovolnické centrum" -  tel.: 558 764 334, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., http://www.dcsd.cz/

Tiskové oddělení NT