Vodní uhličitá koupelDíky letošní rekonstrukci pavilonu vodoléčby rozšířilo oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice Třinec nabídku vodoléčebných procedur. Od konce dubna mohou pacienti využívat jednu z velice příjemných a především velmi účinných procedur – vodní uhličité koupele.

„Vodní uhličitá koupel se připravuje sycením vody oxidem uhličitým ve speciálních saturátorech. V každém kilogramu vody je obsaženo minimálně 1000 mg volného CO2. Při napouštění do vany se voda nesmí vířit, v samotné koupeli musí pacient ležet zcela klidně. Jinak by mohlo docházet ke zvýšenému uvolňování oxidu uhličitého a jeho nahromadění těsně nad hladinou. Samozřejmě, z bezpečnostních důvodů zakrýváme vodní hladinu pokrývkou. Pro rozpuštění dostatečného množství oxidu ve vodě je nutná její nižší teplota (33 – 35 °C). Bublinky čistého oxidu uhličitého obalí tělo do mírně hřejivého povlaku, takže přechodný pocit chladu velice brzy nahradí pocit příjemného tepla. Po koupeli následuje desetiminutový relaxační zábal“, říká Anna Lacková, vedoucí fyzioterapeutka oddělení léčebné rehabilitace.

Oxid uhličitý se vstřebává kůží. Má příznivý vliv na srdeční a cévní systém, působí na nervové zakončení, rozšiřuje velké cévy i propustnost kapilár, snižuje krevní tlak, zlepšuje ekonomiku srdeční práce. Uhličité procedury jsou indikovány především při onemocněních srdce, cév a centrálního i periferního nervového systému. Koupele podporují prokrvení kůže, zlepšují výživu tkání a působí protizánětlivě. Jsou velmi vhodné při léčbě pohybového aparátu a řadě dalších onemocnění. Výrazným prokrvením kůže se zlepšuje její pružnost a elasticita, koupele podporují hydrataci a proto jsou doporučovány také k prevenci a ošetření celulitidy. Uhličité koupele aktivizují imunitní systém a zvyšují celkovou kondici organizmu.

Procedury si můžete zakoupit buď jednotlivě nebo jako poukaz na 5 koupelí se zvýhodněnou cenou přímo v recepci oddělení léčebné rehabilitace. Cena je 180 Kč za 1 koupel, popř. 800 Kč za 5 koupelí. Informace získáte na tel. 558 309 557.

Lenka Franková, tisková mluvčí

Vodní uhličitá koupel