ZŠ2Deváťáci ZŠ Jablunkov a ZŠ Bystřice se vydali na exkurzi do naší nemonice, aby si přiblížili provoz pro možný výběr budoucího zaměstnání.

Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Halina Musiołová, žákům nastínila každodenní náplň práce zdravotnických profesí. Odpovídala na dotazy a poradila, jakou cestou se vydat, chce-li se někdo z žáků stát lékařem, zdravotní sestrou, praktickou sestrou, porodní asistentkou, fyzioterapeutem, laborantem, radiologickým asistentem, zdravotně-sociálním pracovníkem, ošetřovatelkou, či sanitářem.
„V dnešní době se potýkáme s velkým nedostatkem zdravotnického personálu, a proto vítáme zájem základních škol, seznámit své žáky s provozy nemocnice. Žáci navštívili i často veřejnosti skrytá pracoviště a byli velice překvapeni, kolik profesí v nemocnici najde své uplatnění. Žákům přejeme šťastnou ruku při výběru budoucího povolání a pevně doufáme, že se s některými za pár let setkáme,“ dodala Musiołová.

ZŠ3  ZŠ4  Bys1
Bys2 Bys3  Bys5