Hloubková sondaPracoviště rehabilitace Nemocnice Třinec má nový moderní terapeutický laser vhodný pro efektivní využití ve fyzioterapii.
Laseroterapie je velmi účinná v léčbě celé řady onemocnění a to bez vedlejších nežádoucích účinků. Touto metodou lze léčit čerstvé jizvy, jizvy po popáleninách, herpes, akné, hematomy, záněty, otoky, snižovat bolest, urychlovat obnovu poškozených tkání a je velmi efektivní při léčbě poúrazových stavů.
Jedná se o neinvazní metodu, která slouží ke zlepšení energetické bilance a k podpoře imunity organismu. Laseroterapii aplikuje fyzioterapeut, který absolvoval odborné školení zaměřené na práci s laserovým systémem a je oprávněn provádět tento způsob terapie.
„Laser má 2 aplikátory a to hloubkovou sondu, která pracuje v kontaktu, ošetřuje menší plochy, ale do větší hloubky a velkoplošný pohyblivý scaner, který pracuje bezkontaktně a je určen pro ošetření větších ploch. V našem zařízení je laser indikován k terapii celé řady onemocnění, především pro jeho regenerační, protizánětlivé, analgetické, biostimulační a imunostimulační účinky,“ sdělila vedoucí fyzioterapeutka Anna Lacková.
Léčba laserem není hrazená zdravotními pojišťovnami a probíhá vždy na základě indikace rehabilitačním lékařem nebo lékařem jiné odborné ambulance. Bližší informace poskytne centrální recepce rehabilitačního pracoviště naší nemocnice, tel. 558309 557.
Velkoplošná sonda