P1090192V pátek 1. června 2018 navštívili naši nemocnici hasiči. Oheň sice nevzplál, ale hořely dětské očička a jejich zvědavost. Nemocnice Třinec ve spolupráci s Hasičským sborem připravili k Mezinárodnímu dni dětí zajímavou přednášku s přiblížením práce hasičů.

Hospitalizované děti se formou otevřené diskuse zapojovaly do besedy, kterou připravil Ing. Dalibor Kubátka, z pracoviště prevence ochrany obyvatelstva a krizového řízení Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, územního odboru Frýdek-Místek. Prezentace byla věnovaná mezi jinými tématům zaměřeným na důležitá telefonní čísla všech záchranných složek, malí pacienti se dozvěděli, kdo jsou to hasiči a jakou výstroj používají. Seznámili se také s ohňovým trojúhelníkem, naučili se, jak postupovat při popáleninách nebo jak se chovat při setkání s jedoucím zásahovým hasičským automobilem, či při samotným požáru. Nakonec došlo i na hasičskou pohádku o Pavlíkovi a jeho kamarádovi dráčkovi.

V druhé části se děti přesunuly před nemocnici, kde už na ně čekala dvě hasičská vozidla. Třinečtí hasiči následně pacientům předvedli ukázku hasičské techniky. Děti se divily, co všechno jejich auta umí, zajímaly se o používané hadice, pily, došlo i na hydraulický rozpínák a pneumatické nůžky. Byly velmi překvapené, kolik toho všeho se do takového hasičského vozidla vejde.

Celá tato akce zpříjemnila malým pacientům jejich pobyt v nemocnici, dopřála jim nové zážitky a pevně věřím, že v neposlední řadě je i malinko vzdělala,“ dodal preventista Kubátka.

P1090171 P1090179 P1090188
P1090214 P1090223 P1090230