P1080608Podzemní chodby naší nemocnice, které spojují přilehlé budovy, ožily výstavou žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Třinec. Zajímavé obrazy můžou zhlédnout jak pacienti, návštěvníci, tak i zaměstnanci nemocnice.

Výstava Vincent van Zuška vznikla jako společný projekt Mgr. Beaty Martinkové a Mgr. Markéty Hlavničkové. „Součástí výtvarného vzdělání na naší škole jsou i dějiny výtvarné kultury, tedy seznamování s životem a dílem výtvarných umělců. Vincenta van Gogha jsme si vybrali nejenom proto, že se jedná o významnou a zajímavou osobnost dějin umění, ale také kvůli jeho práci s barvou, malířské technice i námětům. S žáky a studenty jsme postupně zkoumali barvy, využití doplňkových barev nejen při malbě temperami, kompozici při lepení obrázků z proužků papíru, hledali jsme v jeho obrazech ukryté významy a volně jsme je interpretovali a upravovali podle vlastního výtvarného záměru. Některé obrazy jsme zkoumali opravdu z blízka, studovali každý detail, odstín či tah štětcem, až nám vznikaly obrovské nadživotní kopie originálů složené z více částí,“ vysvětlila učitelka výtvarného oboru ZUŠ Třinec Markéta Hlavničková.

Druhá část výstavy prezentuje absolventské práce nejstarších studentů pod vedením Mgr. Anny Šenkové. Mnozí z nich na této škole prošli celým výtvarným studiem od přípravky až po absolventský ročník prvního nebo druhého stupně a dále pokračují na středních i vysokých školách výtvarného zaměření.

P1080619 P1080609 P1080610
Chodba1 Chodba2 P1080643