Certice sLetos již posedmé navštívilo Divadélko Křesadlo dětské oddělení Nemocnice Třinec s veselou hranou pohádkou, kterou si připravilo pro nemocné děti.

Listopadová pohádka s názvem „Dvě čertice nezbednice“ vyprávěla veselý příběh o dvou čerticích, které by se chtěly stát princeznami, ale mají rohy a ocas. Proto ježibabě ukradou čarodějnou knihu, podle které chtějí čarovat. Uvaří a sní kouzelnou polévku, po níž by se měly proměnit v princezny. Je v tom ale háček…

Dětem se veselá pohádka o dvou nezbedných čerticích moc líbila a aktivně se zapojovaly do děje příběhu. Zapomněly tak aspoň na chvilku na to, že jsou v nemocnici. V prosinci je čeká další, tentokrát vánoční pohádka.

Poděkování patří jak herecké skupině divadelní agentury Křesadlo a zvukaři, tak sponzorům, bez nichž by se organizace divadelních vystoupení pro děti neobešla: Finitrading a.s., Distribuce tepla Třinec a.s., Enviform a.s., Materiálový a metalurgický výzkum Ostrava, STEELTEC.CZ a v neposlední řadě obchodnímu centru „Frýda“ z Frýdku-Místku za drobné upomínkové předměty a hračky pro děti.