Evakuace DSC 0038 s7Na lůžkovém oddělení chirurgie I. a dětském centru operační léčby Nemocnice Třinec vypukl dnes dopoledne simulovaný požár. Během cvičení bylo evakuováno celkem 12 dospělých pacientů, 2 děti s rodiči a personál.

Kouř šířící se z čisticí místnosti chirurgického lůžkového oddělení zpozorovala sestra a stisknutím tlačítka hlásiče EPS signalizovala požární poplach, který byl následně vyhlášen i evakuačním rozhlasem. Ihned začala evakuace chodících i ležících pacientů z oddělení za pomoci personálu. Během několika minut dorazili také hasiči, kteří prohledali celé oddělení a vyvezli lůžko s posledním nalezeným pacientem a zachránili kouřem uvězněnou sestru. Chodící pacienti v doprovodu personálu použili únikové cesty (schodiště), imobilní pacienti byli evakuačním výtahem odvezeni na shromaždiště do bufetu, kde vyčkali konce nácviku krizové situace.

„Nácvik požárního poplachu probíhal dopoledne za plného provozu a s reálnými pacienty. Podobná cvičení jsou pro nás důležitá, protože zvyšují připravenost personálu v případě skutečného zásahu. Je nutné, abychom si tyto situace vyzkoušeli v praxi a byli připraveni nejen teoreticky, ale i prakticky,“ řekl ředitel Nemocnice Třinec, p.o. Ing. Tomáš Stejskal.

Dnešní cvičení za přítomnosti hasičů sloužilo k ověření krizové připravenosti nemocnice, dojezdových časů hasičského záchranného sboru a možnosti umístění záchranné techniky v areálu nemocnice.

Jolana Filipová, tisková mluvčí

Evakuace DSC 0004 s1   Evakuace DSC 0009 s2   Evakuace DSC 0017 s3