Ostrava hostí ve dnech 13.-15.6.2017 6. ministerskou konferenci Světové zdravotnické organizace (World Health Organization). Nemocnice Třinec proto připravila na čtvrtek 15. června Den otevřených dveří na pracovišti magnetické rezonance a prezentaci třinecké porodnice.

Návštěvníci si mohou v době od 9 do 15 hodin prohlédnout vnitřní prostory pracoviště magnetické rezonance a také samotný přístroj, aby získali představu o tomto typu vyšetření. Zároveň je pro ně v přípravně magnetické rezonance nachystána ukázka kardiopulmonální resuscitace pacienta.

Pro budoucí rodiče připravuje porodnice prohlídku gynekologicko-porodního oddělení. V době od 9 do 15 hodin budou pro ně v tělocvičně hlavní budovy v 6. patře připravena tématicky zaměřená stanoviště s přítomností lékařů porodníků, dětských lékařů a fyzioterapeutů. Součástí je prohlídka porodního sálu, porodního a novorozeneckého oddělení.

DOD NT červen 2017 s