Logo IROP a Ministerstvo pro místní rozvoj

darujkrevVe čtvrtek 1. června startuje další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“, ke kterému se připojilo také hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Třinec. Cílem akce je šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali, tzv. prvodárce. Tvářemi kampaně se letos stali zaměstnanci Českého rozhlasu, ale nově také ambasadoři projektu VZPoura úrazům.

Hlavní část projektu potrvá do 19. června. Právě v období od 1. do 19. června bude zpřístupněn jednoduchý registrační formulář, kde bude možné si vybrat konkrétní transfuzní stanici a prostřednictvím uvedených kontaktů a informací se přihlásit k darování krve:
http://www.rozhlas.cz/informace/registrace/

Po vyplnění všech nezbytných údajů přijde potvrzovací e-mail s podrobnými informacemi, včetně kontaktů na vybranou transfuzní stanici. Pro sjednání termínu k odběru je nutné se ve většině případů objednat telefonicky. Zájemci si mohou samozřejmě domluvit s transfuzní stanicí i pozdější termín samotného odběru než 19. června.
 
Záštitu projektu poskytlo Ministerstvo zdravotnictví ČR, Světová zdravotnická organizace WHO, Ústav hematologie a krevní transfuze a Český červený kříž.

Podrobnější informace najdete zde:
http://www.rozhlas.cz/informace/darujkrev/
aplikace „Jsem dárce“: www.rozhlas.cz/jsemdarce   
facebook projektu: www.facebook.com/darujkrev

Moravskoslezska sestra 2018 webbaner 1024x234ob